Historie klubu

TATO STRÁNKA JE V ROZPRACOVÁNÍ A BUDE POSTUPNĚ DOPLNĚNA

Něco málo z historie:

Již v roce 1973 se rozhodla parta nadšenců, že založí při okresním výboru ČOZS specializovaný obor skalničkářů.U jeho zrodu stáli př. Fejtek, Hruška, Hartych, Musil, Král a př. Krňák.

Ještě než byl ustanoven klub skalničkářů, byla provedena malá propagační výstava skalniček při výstavě ovoce, zeleniny a květin, kterou pořádal ČOZS Děčín. Na této výstavě bylo uděleno skalničkářům první čestné uznání.

kronika-klubu-skalnickaru003.jpg

Dne 8.12.1973 byla svolána první schůze přihlášených členů a bylo rozhodnuto ustanovit samostatný Klub alpinkářů v Děčíně.

První výborová schůze se konala 18.1.1974 a na programu měla přípravu ustavující členské schůze, na které by byl zvolen výbor.

Členská schůze se konala dne 17.2. 1974 v restauraci Koruna a tak vznikl "Specializovaný obor skalničkářů" při Okresním výboru zahrádkářského svazu. Byl založen jako první v Severočeském kraji. Až dosud byly v českých zemích pouze čtyři kluby.

Přihlásilo se 54 členů.  Ještě ten den na výborové schůzi byl zvolen výbor. Předseda: př. Musil, jednatel: př.Král, pokladník: př.Kamír, místopředsedové: př.Řípová a př.Fejtek, hospodář: př.Hruška, instruktoři: př.Tůma, Krňák a Pelc, kultura a propagace: př. Šípek, Rohlík, Slatinka, zapisovatelka: př. Šlégrová, kronikář: př. Šípek a Štěpánek, členové výboru: př.Brabenec, Čermáková, revizní komise: - předseda př. Hereš, členové komise - př.Maška, a Hantych.

Zde si můžete pročíst a prohlédnout některé části z KRONIKY KLUBU

Od té doby klub pracuje nepřetržitě i přes různé těžkosti, s kterými se musel potýkat. Většinu členstva tvoří milovníci a obdivovatelé skalek a drobných rostlinek na nich,jsou však mezi námi i skuteční odborníci a znalci nejen skalniček, ale i dřevin a bonsají. Mnoho krásných zážitků jsme prožili na společných zájezdech a navázali četná přátelství se stejně zaměřenými lidmi z celé republiky.